Vă așteptăm cu mic, cu mare ca să facem o schimbare! Pe 26.07.2017, ora 14:00, membrii Comunității Noastre, împreună cu voluntarii care doresc să se sprijine această acțiune, vor da curs primului proiect dedicat in totalitate comunității: ˝Bănci și coșuri de gunoi pe Cozla˝.

Dacă ați urcat vreodată de la Colibele Haiducilor și până pe culmea Varfului Cozla, acolo unde Telegondola ia curba in loc și se întoarce agale către oraș, ați observat, probabil, splendoarea naturii și a peisajelor care se ivesc pe neașteptate dintre copaci dar și lipsa ustensilelor necesare să îi determine pe unii dintre drumeți să nu lase urme ale trecerii lor pe acolo.

Prin urmare, câțiva oameni cu inițiativă din Comunitate Noastră, sprijiniți de Primăria Orașului Piatra Neamț, s-au gândit și chiar organizat în acest sens, să monteze bănci și coșuri de gunoi pe traseul despre care povestim.

Așadar, în data de 26.07.2017, ora 14:00, se dă adunarea pe platoul din fața restaurantului Colibele Haiducilor.

Poți fi și tu eroul Comunității Noastre și să te implici activ în schimbare pe care vrei să o vezi în jurul tău!

Completați rapid formularul de mai jos, până luni, 24 iulie:
https://goo.gl/forms/EUpj8oupGkT8fOAJ3

 

Lasă un răspuns